BJJ Draculino

Brazília je preslávená okrem Samby, Salsy atď. aj inými štýlmi boja ako napríklad Vale Tudo a Luta Livre co su štýly slúžiace na pouličný boj holými rukami, boj muža proti mužovi. Pre vývoj BJJ tam boli výborné podmienky ako silná konkurencia a overovanie techník v ohni pouličného boja. Jeho tvorcom je rodina Gracie ktorá nakoniec svoj štýl rozšírila po celom svete vyhrávajúc na rôznych turnajoch Vale Tudo ( všetko dovolené).

Základnou črtou BJJ je umenie zvrátiť situáciu, boj vo znevýhodnenej pozícii – ležiac na chrbte a boj zo silnejším – väčším protivníkom.

Deti cvičia vo dvojiciach v rôznych vekových skupinách čo má za následok, že si zvykajú na “prácu” z rôznymi protivníkmi najmä väčšími a silnejšími.

Skúsenosti dokazujú, že dieťa potrebuje 60 % menej času ako dospelý človek aby si zapamätalo sekvenciu-reťazec pohybov, ktorého výsledkom je úspešné vykonaná technika. Tréningy detí spočívajú v rôznych pohybových hrách a cvičeniach obohatených o základné pohyby techniky BJJ. Neskôr základnou súčasťou tréningov sú tematické sparingy, drille a voľné sparingy, ktoré učia ako správne reagovať v rôznych zložitých situáciách v akých sa dieťa môže nájsť počas zápasenia na zemi. Táto časť tréningu je veľmi významná, buduje totiž silovú výdrž, trpezlivosť a vieru, že aj keď ležím na chrbte ešte stále môžem vyhrať. Dieťa ktoré má kontakt so športom a je v náučnom procese kde z tréningu na tréning, obohacuje svoje telo o nové techniky a nadobúda pocit istoty a vlastnej hodnoty čo má pozitívny vplyv na výchovu a tvarovanie charakteru.

Dovoľte svojim deťom prepadnúť vášni najmladšiemu a zároveň najrýchlejšie sa rozvíjajúcemu športu na svete!!!

Written by Mariusz Malinowski